wz

Mamaia

Název tohoto města pochází z výrazu "mamaia", který v dětské řeči znamená babička. Mamaia, která je nejstarším rekreačním střediskem na rumunském pobřeží, byla založena v roce 1906 na písečném pásu mezi jezerem Siutghiol (jedno z největších rumunských sladkovodních jezer) a Černým mořem, 5 km severně od města Konstanca. Po roce 1919 se Mamaia rychle rozvíjela díky otevření Kasina, výstavbě vil a letního sídla krále Ferdinanda. Díky tomu se Mamaia na začátku 60. let dostala mezi elitu nejznámějších rekreačních středisek jihovýchodní Evropy.

 

Mamaia je určená zejména rodinnou turistiku. Pláž (v délce více než 8 km a šířce 100-200 m) má vynikající jemný písek. Doba příznivá pro léčbu slunečním zářením činí víc než 12 hodin denně. V současné době najdete v Mamaia množství hotelů, vil, kempů i restaurací s bohatou nabídkou tradičních kulinářských výrobků z různých částí Rumunska. Jednou z nejznámějších restaurací je Hanul Pirajilor (Pirátská krčma), zbudovaná ve tvaru lodě na ostrově Ovidiu. Turisté mohou strávit příjemné večery v barech Melody, Orient, Vatra, Cherhana (z rybími specialitami) nebo v diskotékách Club Castel, Planet či Enigma. Kromě barů a diskoték můžeme v Mamaji nalézt i vodní "Luna Park" či letní divadlo, ve kterém se každé léto koná celostátní festival zábavné hudby. Milovníci rumunského folklóru mohou v Mamaji navštívit Satul de Vacana (Prázdninová vesničku) zobrazující tradice všech čtyřiceti rumunských žup.

 

Constanta casino

Mým pohledem  www.petrnuhl.webzdarma.cz     Vše o  Canon G7   http://canon.hostuju.cz/index.htm

RUMUNSKO

 

 

 

 

Constanţa

Byla založena na počest Konstancie, sestry Konstantina Velikého (274 - 337), římského císaře. Ještě v roce 950 byla známá jako Constantia a byla obehnána hradbami. Nedaleko města se nachází i známý Trajánův val; dochovalo se ale také mnoho starověkých budov přímo ve městě, včetně částí nejdelšího mozaikou zdobeného chodníku na světě. Od 9. století byla součástí Bulharska, ve 14. století ji dobyli Turci. Po připojení Dobrudži k Rumunsku v roce 1878 se stala právě Constanţa největším přístavem v Rumunsku.