wz
Zámek Peles  , který prý svou krásou uchvátil rumunského diktátora Ceaušeska natolik, že si jej zvolil za soukromé sídlo, kde se alespoň podle různých tvrzení odehrávaly nejedny orgie.Trochu zámek, trochu hrad, trochu jakoby kulisa z velkovýpravného filmu kamsi do Tramtárie. Štíhlé věžičky s cimbuřím, dřevěné balkonky, složitá schodiště a terasovitý park s líně necudnými sochami vystupují z této mlhy jako přízrak a příslib tajuplných příběhů.

 

 

      

 

   

Poklady zámku
 Každý návštěvník, musí ustrnout v úžasu nad rozmanitostí stylů, které se prolínají komnatami zámku stejně rafinovaně jako oslnivě.V audienční hale můžete obdivovat stěny zdobené jemnými ornamenty z vykládaného dřeva.

Určitě budete procházet galerií zrcadel, Florentinskou halou pod obrovským lustrem z Murana.,tureckým salonkem, a nebo se můžete kochat pohledem na malebné vitráže v salonku hudebním, a z barevných sklíček odezírat rumunské bajky a pohádky.

Dále prohlídka pokračuje do pracovny krále Karla I  kde si může prohlídnout staré švýcarské zbraně. A když se toho všeho nabažíte, sejdete po točitém schodišti do královského divadla, kde se v roce 1906 úplně poprvé v Rumunsku promítal film.

 

 
 

 

 
Mým pohledem  www.petrnuhl.webzdarma.cz  RUMUNSKO

Vše o  Canon G7   http://canon.hostuju.cz/index.htm